Prokuratura odmówiła dochodzenia ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie odmówiła wszczęcia dochodzenia  ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja. Sprawa dotyczy haniebnych komentarzy internautów na stronie internetowej  „Gazety Wyborczej” pod jednym z artykułów zamieszczonych w dniu 29 grudnia 2012 roku. Zawiadomienie złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Decyzja wydana przez prokuraturę jest nieprawomocna.

Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu zapowiedział, że odwoła się w tej sprawie do sądu w Warszawie. Jak tłumaczy, dziwi fakt, że prokuratura ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja podjęła bardzo szybko decyzję odmowną; w innych sprawach – mniej ważnych – wszczyna postępowanie.

Uważamy, że prokuratura postąpiła bardzo źle. Na tych portalach internetowych, na tych wpisach „Gazety Wyborczej” było tyle słów znieważających o. Tadeusza Rydzyka, że było to 100-procentowe przestępstwo. Naliczyłem tam ponad 20 znieważających słów – bardzo mocnych, za które grozi Kodeks Karny. Dziwię się, że prokuratura tak szybko umorzyła tę sprawę. Na nasze szczęście mamy szansę odwołać się do sądu w Warszawie w ciągu tygodnia. Oczywiście z tego skorzystamy – powiedział Ryszard Nowak.

Wcześniej także grupa senatorów złożyła zawiadomienie do Prokuratora Generalnego ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Sprawa dotyczy także szkalujących wpisów na portalu gazety.

Senator Jan Maria Jackowski zwraca uwagę, że sprawa jest przekazywana od początku roku do kolejnych instytucji.

– Niestety zdarzają się takie praktyki, że prokuratury bardzo selektywnie podchodzą do tego typu zawiadomień. Być może kierują się tzw. poprawnością polityczną i ścigają tych, którzy są napiętnowani przez salony, natomiast nie ścigają tych, którzy po prostu obrażają Polaków – powiedział senator Jan Maria Jackowski.

Wypowiedź Ryszarda Nowaka:


Pobierz Pobierz

Wypowiedź senatora Jana Jackowskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl