Trwają ataki na WSKSiM i o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR

Politycy Platformy Obywatelskiej oraz media lewicowo-liberalne kolejny dzień atakują Dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. To pokłosie doniesień dotyczących możliwości przekazania WSKSiM w Toruniu 20 mln zł.

Poprawka w tej sprawie miała być głosowana w Sejmie. Ostatecznie tak się jednak nie stało. Możliwe, że pojawi się ona w Senacie. Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR w specjalnym oświadczeniu podkreślił, że nie zwracał się do nikogo o takie wsparcie dla uczelni. [czytaj więcej]

Dyrektor rozgłośni i pierwszy rektor toruńskiej uczelni wyraził jednocześnie wdzięczność wobec parlamentarzystów, którzy troszczą się o Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. Przypomniał, że w odróżnieniu od innych placówek, nigdy nie otrzymała ona żadnego wsparcia od rządzących. Za rządów PO-PSL odebrano nawet przyznane wcześniej fundusze na rozwój WSKSiM.

– Pytana o to przez europosłów i ludzi z naszej uczelni pani komisarz Huebner, powiedziała wprost: że tu nie chodzi o uczelnię, tu chodzi o dyrektora Radia Maryja. Tak że nie chciałbym – z tej racji, że tak się nazywam, czy jestem kapłanem, czy dlatego, że posługuję przez Radio Maryja – by ktokolwiek był dyskryminowany. Niech wszystkie podmioty będą traktowane godnie, tak jak się należy. Tego tylko życzę. Nie chcemy też dostawać jakichś środków kosztem ludzi biednych, potrzebujących, np. chorych. Nigdy! – podkreślił Dyrektor Radia Maryja.

Ojciec dr Tadeusz Rydzyk podziękował także za wsparcie dobrych młodych ludzi w rozwoju ich uczelni i poprosił o modlitwę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl