Groźby pod adresem Dyrektora Radia Maryja. Prokuratura zawiadomiona

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do prokuratury okręgowej w Warszawie o popełnieniu przestępstwa. Sprawa dotyczy nawoływania do zabicia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, na portalu wp.pl.

Internauci w sposób niewybredny i skandaliczny pod artykułem „Tajemnice ojca Rydzyka” kilkakrotnie nawoływali do zabicia duchownego.

Autor zawiadomienia Ryszard Nowak podkreśla, że wielki niepokój budzi fakt, iż wielokrotnie podkreślano śmierć Dyrektora Radia Maryja. Nie może być na to zgody – zaznacza.

– To były bardzo mocne słowa. Oprócz tego na tym portalu było wiele wpisów znieważających o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Doniesienie zostało złożone drogą mailową, prokurator już je otrzymał. Uważam, że sprawa jest naprawdę bardzo poważna. O. Tadeusz Rydzyk CSsR, autorytet dla wielu milionów Polaków jest szantażowany i chce się go zabić. To, co się stało, to dla nas po prostu szok. Dlatego też Prokuratura Okręgowa powinna się tym jak najszybciej zająć – mówi Ryszard Nowak.

Według Komitetu, autorzy plugawych komentarzy popełnili  przestępstwo z  artykułu 255 § 2 Kodeksu Karnego. Zgodnie z nim: „kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl