Wyjątkowy dar dla Rodziny Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja otrzymała wyjątkowy dar relikwie żywej krwi św. Jana Pawła II. Trafią one do świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II, która jest wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka.

Relikwie przekazał ks. kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, który od początku do ostatniego dnia pontyfikatu towarzyszył św. Janowi Pawłowi II.

Ta relikwia to jest cząstka jego życia. To jest cząstka krwi. Krew, która tu jest została pobrana przez lekarzy w sobotę w dniu jego śmierci. Zresztą sami lekarze powiedzieli: weźmiemy do dwóch ampułek, niech tu pozostanie. Nie myślałem wtedy, że te relikwie dojdą aż do Torunia, do tego kościoła, który teraz budujecie. Jest to obecność szczególna, od dzisiejszego dnia, Jana Pawła II w waszym kościele  – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Za ten szczególny dar dla całej Rodziny Radia Maryja dziękował o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, który odebrał relikwie z rąk ks. kardynała.

To nie jest zakrzepła krew. Eminencjo, chcielibyśmy, żeby w Toruniu była nie tylko modlitwa, ale także nieustannie nauczanie Jana Pawła II, żeby pokolenia mogły je poznawać. Mamy taki plan, żeby ludzie poznawali nauczanie Jana Pawła II, bo ciągle za mało je znamy – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Niezwykle cenną relikwią, która znajdzie się w Świątyni jest także obraz Matki Bożej Częstochowskiej, przed którym Papież modlił się przez cały swój wielki pontyfikat.

Świątynia Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II jest wznoszona dzięki ofiarności wielu ludzi dobrej woli, którzy stają się w ten sposób współbudowniczymi tego dzieła. Kościół będzie konsekrowany 18 maja przyszłego roku w rocznicę urodzin Karola Wojtyły.


TV Trwam News

drukuj