Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie publicznego nawoływania do zabicia Dyrektora Radia Maryja

Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów wszczęła dochodzenie w sprawie publicznego nawoływania do zabicia Dyrektora Radia Maryja, o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Sprawa dotyczy gróźb, które internauci wpisali do komentarzy na portalach Wirtualnej Polski oraz Faktu.

Doniesienie do Prokuratora Okręgowego w Warszawie złożył Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami i Przemocą. Mówi jego przewodniczący Ryszard Nowak.

Ponad miesiąc temu złożyliśmy do Prokuratora Okręgowego w Warszawie dwa doniesienia o popełnieniu przestępstwa. Chodziło o to, że internauci, na niektórych forach internetowych, wprost nawoływali do zamordowania o. Tadeusza Rydzyka. Złożyliśmy to do Warszawy, jako dwie odrębne sprawy, a wczoraj dostaliśmy informację od prokuratury, że te dwie sprawy zostały połączone, a więc jest to już duży sukces, i że wszczęto śledztwo. Ta bardzo szybka decyzja Prokuratury Rejonowej MokotówWarszawa jest sukcesem dla wielu milionów Polaków, dla których o. Tadeusz Rydzyk CSsR jest dużym autorytetem – powiedział Ryszard Nowak.

Ogólnopolski Komitet podnosi, że autorzy gróźb pod adresem dyrektora Radia Maryja, popełnili  przestępstwo z artykułu 255 paragraf 2 Kodeksu Karnego. Głosi on, że „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

RIRM

drukuj