fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

O. Tadeusz Rydzyk CSsR po rozmowie z kongresmenami z USA: Bardzo piękne spotkanie

Rozmowa była bardzo sympatyczna, wymieniliśmy się pamiątkami. Bardzo piękne spotkanie – mówił w rozmowie z naszym portalem założyciel i Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, po poniedziałkowym spotkaniu z amerykańskimi politykami.

Dziś w Warszawie o. Tadeusz Rydzyk CSsR rozmawiał z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu. Spotkanie zaaranżował prezes fundacji From The Depths Jonny Daniels.

– Chciał, żebyśmy się spotkali, podobno chcieli też kongresmeni z Kongresu amerykańskiego – czterech panów i jedna pani, z żonami i z mężem – i jeden senator. Wszyscy – chrześcijanie – powiedział Dyrektor Radia.

Jak dodał, amerykańskim politykom pogratulował konserwatywnego prezydenta.

– Powiedziałem, że niezależnie od poglądów „gratuluję Wam prezydenta, który wprowadza z powrotem normalność”, tzn. naturalne prawo, prawo do życia – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Rozmowa dotyczyła także toruńskiej rozgłośni i powstałych przy niej dzieł.

– Mówiliśmy o Radiu Maryja, jak powstało, jak ono się rozwija, że to dzięki katolickiemu narodowi istnieje; że żadna inna siła nie spowodowała tego, żeby powstało i istniało; że utrzymują to ludzie – wielka Rodzina Radia Maryja w Polsce i w świecie, również w Stanach Zjednoczonych – tłumaczył Dyrektor Radia Maryja i TV Trwam.

Poruszono także temat ratowania Żydów przez polską ludność w czasie II wojny światowej. Mówiono „o tym, co robi rodzina Radia Maryja, Instytut Pamięć i Tożsamość, badanie tej wielkiej sprawy ratowania przez Polaków Żydów”.

Uczestnicy spotkania złożyli także wizytę Siostrom Rodziny Marii.

– One są wielkimi świadkami ratowania Żydów. Opowiadały siostry o przeróżnych przypadkach ratowania dzieci żydowskich, dorosłych. Ponad 500 dzieci i ponad 200 dorosłych uratowały Siostry Rodziny Marii w czasie II wojny światowej. Do dzisiaj przyjeżdżają ci uratowani i ich rodziny. Chcą zobaczyć to miejsce, te siostry – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

RIRM

drukuj