Nigeria: uprowadzono księdza

Nieznani sprawcy porwali katolickiego księdza w środkowej Nigerii. Porywacze zażądali wysokiego okupu w zamian za uwolnienie duchownego.

Ksiądz Innocent Umoru został uprowadzony w miejscowości Ikanepo w stanie Kogi. Co najmniej pięciu uzbrojonych mężczyzn w nocy napadło na kościół, w którym kapłan posługuje. Uprowadzenie potwierdziła lokalna policja.

Porywacze skontaktowali się z ordynariuszem Idah, ks. bp Anthonym Ademu Adaji i zażądali okupu w wysokości 250 tysięcy naira. Jest to równowartość dwudziestu tysięcy dolarów. Do tej pory nie udało się ustalić, kto stoi za porwaniem.

W ostatnim czasie w Nigerii regularnie porywani są duchowni. Pod koniec lutego uprowadzono amerykańskiego misjonarza. Po miesiącu został on zwolniony. W Nigerii w dalszym ciągu siły rządowe walczą z islamistami z organizacji Boko Haram. Celem dżihadystów jest przekształcenie Nigerii lub jej część w kalifat, gdzie jedynym prawem, będzie prawo szariatu.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl