Prześladowania chrześcijan w Północnej Nigerii

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy islamiści z Boko Haram poczynili ogromne zniszczenia w diecezji Maiduguri w północnej Nigerii. Islamiści  wypędzili 190 tysięcy chrześcijan i zniszczyli 185 kościołów katolickich.

Trudno jest nawet wyobrazić sobie skale przemocy i zniszczeń dokonanych przez islamistów w diecezji Maiduguri, która  swoim obszarem obejmuje stany Borno, Yobe, i część stanu Adamawa.

Sekta Boko Haram przeprowadziła w ostatnim czasie brutalną ofensywę w jedenastu miastach diecezji. Bojówkarze wypędzili prawie 200 tysięcy chrześcijan i zniszczyli 185 kościołów katolickich.

Kobiety i dziewczynki są ofiarami gwałtów. Wyznawcy Chrystusa  zazwyczaj znajdują miejsce schronienia u krewnych lub przyjaciół, gdzie razem żyją we wspólnotach po 60-70 osób. W innych przypadkach muszą żyć w prowizorycznych pomieszczeniach.

Zakładnicy wzięci do niewoli przez islamistów są ścinani. Miejscowi księża biskupi są wstrząśnięci przerażającymi relacjami naocznych świadków z tego, co się dzieje w stanach Borno, Yobe, Adamawa, Taraba, Kano i Kaduna. Opisują oni masakry całych wiosek, zniszczenie kościołów i  parafii.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl