Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Po raz 14. na Jasną Górę przybyła dziś pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ponad pięciuset placówek, od przedszkoli po wyższe uczelnie, w sumie ok. 25 tys. osób. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Świętymi bądźcie” i było dziękczynieniem za kanonizację Papieża z Polski.

„Jesteście żywym pomnikiem Jana Pawła II” – powiedział w homilii abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski w Polsce przypomniał, że także dzieci należące do wspólnoty chrześcijańskiej mają w niej swoje prawa i obowiązki.

– Punktem odniesienia dla wyborów moralnych nie jest opinia publiczna, tradycja, to że wszyscy tak robią, a nawet nie jest nim prawo czysto ludzkie. Dla chrześcijanina takim punktem odniesienia jest jego indywidualny i wspólnotowy związek z Jezusem – podkreślił papieski przedstawiciel.

Pielgrzymka była okazją do szczególnej modlitwy o pokój na świecie.

– Za przyczyną Jana Pawła II chcemy się modlić o pokój na świecie, o to by dzieci w innych krajach też mogły chodzić do szkoły, by miały takie życie jak my, by mogły cieszyć się życiem – powiedziała jedna z uczestniczek.

Inicjator pielgrzymek rodziny szkół papieskich Zbigniew Gumiński podkreślił, że w tym roku młodym przypominany był Jan Paweł II jako szczególny apostoł Bożego Miłosierdzia. Uczniowie otrzymali różańce i obrazki z koronką do Bożego Miłosierdzia wraz z zachętą do jej odmawiania. Jako wyraz wdzięczności za św. Jana Pawła II młodzi złożyli swoją cegiełkę na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W kraju istnieje prawie 1300 szkół, których patronem jest Papież z Polski.

KEP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl