Ks. abp Wiktor Skworc wzywa do modlitwy za poszkodowanych w kopalni Mysłowice-Wesoła

„Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragicznym wypadkiem, do którego doszło w poniedziałek, 6 października, w kopalni Mysłowice-Wesoła… W duchu chrześcijańskiej solidarności stańmy przy wszystkich poszkodowanych i ich rodzinach – żonach, dzieciach, wszystkich bliskich – z wytrwałą modlitwą” – zwrócił się do diecezjan metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w wezwaniu, które zostanie odczytane w kościołach archidiecezji katowickiej w niedzielę, 12 października br.

„Kolejny raz straszliwy żywioł okazał się silniejszy niż wszystkie techniczne zabezpieczenia” – napisał ks. abp Wiktor Skworc. Przypomniał, że według przekazów medialnych na skutek tej tragedii w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń przebywa osiemnastu najciężej poszkodowanych górników. „Lekarze i personel medyczny czynią wszystko, co możliwe, aby ulżyć ich cierpieniu i uratować im życie” – podkreślił metropolita katowicki.

Wzywając wiernych, by w duchu chrześcijańskiej solidarności stanęli przy wszystkich poszkodowanych i ich rodzinach – żonach, dzieciach, wszystkich bliskich – z wytrwałą modlitwą, abp Witor Skworc dodał:

„W miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej prośmy miłosiernego Boga, przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego, o zachowanie życia naszych braci, łaskę powrotu do zdrowia, dar cierpliwej ufności i żywej nadziei, a także o pomoc Bożą dla lekarzy i całego personelu medycznego. Wołajmy do Maryi, którą wzywamy jako Uzdrowienie Chorych i czcimy w parafii Mysłowice-Wesoła pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej: wspomóż, najlepsza Matko, wszystkie ofiary wypadku górniczego i ich tak ciężko doświadczone rodziny!”.

Decyzją metropolity katowickiego modlitwa w intencji ofiar wypadku w Kopalni Mysłowice-Wesoła będzie trwała się przez cały październik w modlitwie wiernych podczas Mszy św. W czasie nabożeństw różańcowych codziennie dziesiątka Różańca odmawiana będzie za ofiary wypadku, ich rodziny i troszczący się o nich personel medyczny.

Tekst wezwania metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca [czytaj]

RIRM

drukuj