Śmiertelny wypadek w kopalni Polkowice-Sieroszowice

Dwóch górników zginęło w kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice. Trzeci w stanie ciężkim trafił do szpitala w Legnicy.

Na pracowników kopalni oberwał się strop – informuje Jolanta Piątek, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź.

– Wczoraj o godz. 22.25 w zakładach górniczych Polkowice-Sieroszowice na oddziale G5 doszło do lokalnego zawału. To nie był wstrząs, to był nieszczęśliwy wypadek. Osunął się strop. Przebywało tam wówczas trzech pracowników. Niestety, dwie osoby zginęły na miejscu. Trzecia w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala – mówi Jolanta Piątek.   

Jak dodaje Jolanta Piątek, zginął 27-letni mieszkaniec Legnicy i 44-letni mieszkaniec Lubina. Natomiast 47-letni mieszkaniec Lubina w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Legnicy.

Na miejscu wypadku jest prokuratura i przedstawiciele Urzędu Górniczego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl