Poszukiwane pamiątki dot. wizyty św. Jana Pawła II w Zakopanem

Z okazji nadchodzącego 20-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Zakopanem, miasto przygotowuje do wydania zbiór homilii i przemówień największego z Polaków, które głosił tam jako ksiądz, biskup, kardynał i papież. Poszukiwane są filmy, zdjęcia i teksty dot. tematyki powstającego zbioru.

W zakres poszukiwań wpisują się kazania i przemówienia wygłoszone w latach 1952-1978 oraz podczas wizyty Ojca św. w Zakopanem w roku 1997. Prośbę o udostępnienie posiadanych materiałów Urząd Miasta Zakopane kieruje do osób prywatnych, parafii, fundacji, stowarzyszeń i innych instytucji.

Inicjatywę stworzenia pamiątkowego zbioru pobłogosławił wieloletni przyjaciel i współpracownik św. Jana Pawła II, metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

„Ufam, że tak przypomniana i przybliżona nauka Świętego Pasterza odbije się jak echo od tatrzańskich grani i na nowo zagości w sercach Górali, także tych „za Wodą”, i młodych pokoleń Zakopian. Błogosławię serdecznie na prace nad tym zbiorem, na lekturę i życie oświetlone blaskiem Bożego Słowa. „Na was zawsze można liczyć!” – zaznaczył ks. Kardynał w specjalnym liście skierowanym do władz miasta Zakopane.

Podczas wizyty w Zakopanem w dniach 6-7 czerwca 1997 r. Ojciec św. Jan Paweł II odprawił Mszę świętą pod Wielką Krokwią. Przyjął też hołd od polskich górali, do których skierował pamiętne słowa „Na Was zawsze można liczyć!”.

* * *

Kontakt z organizatorami można nawiązać drogą e-mail: [email protected]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl