Hiszpania wdzięczna za dar Jana Pawła II

Uroczysta Msza św. dziękczynna i procesja ulicami Madrytu z wizerunkiem Jana Pawła II połączyła wiele narodowości w parafii św. Walentego i św. Kazimierza. Polaków można było łatwo rozpoznać dzięki biało-czerwonym kolorom. Była to prawdopodobnie pierwsza Msza św. dziękczynna na świecie, z dumą podkreślali Polacy.

Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II rozpoczęła się w południe, tuż po zakończeniu rzymskich uroczystości. Poprzedziła ją koronka do Miłosierdzia Bożego. Hiszpańska Polonia licznie wypełniła kościół. Na twarzach widać było radość i dumę z polskiego Papieża. Oprócz Hiszpanów byli także przedstawiciele innych narodowości, m. in. z Peru, Kenii, Ukrainy, Kamerunu i Argentyny. 70-letni José María o Mszy św. usłyszał w telewizji i przyjechał z drugiego końca Madrytu. “Dla mnie Jan Paweł II jest kimś wyjątkowym. Jest jak ojciec, jak brat. Musiałem tu być”- mówił wzruszonym głosem.

Eucharystii, w języku polskim i hiszpańskim, przewodniczył ks. José Galera. W homilii podkreślił to, co łączy Jana XXIII i Jana Pawła II, wielkich Papieży, którzy do końca umiłowali Chrystusa, Kościół i człowieka. Po Mszy św. ulicami Madrytu wyruszyła procesja z obrazami Jana Pawła II oraz Matki Bożej Częstochowskiej. W drodze modlono się za rodziny, szczególnie dotknięte kryzysem, oraz o pokój na Ukrainie.

– O dzień dzisiejszy prosiliśmy Boga od dawna. Ogłoszenie Jana Pawła II świętym jest dla nas wielką radością, ale także i zadaniem. Powinniśmy żyć tym, czego nas uczył nasz Papież – mówił Robert dla hiszpańskiej telewizji.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl