Watykan: Para Prezydencka oddała hołd św. Janowi Pawłowi w Bazylice św. Piotra
Podczas dzisiejszej wizyty we Włoszech prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauer-Duda złożyli kwiaty i oddali hołd Janowi Pawłowi II przed jego grobem w Bazylice św. Piotra.
https://twitter.com/prezydentpl/status/1642900235402764288
Prezydent Andrzej Duda przebywa z jednodniową wizytą we Włoszech. Razem z polskimi sportowcami wieczorem odbierze ogień olimpijski w związku z organizowanymi od 21 czerwca do 2 lipca w Krakowie Europejskimi Igrzyskami Olimpijskimi.
Pierwszym punktem wizyty była wizyta w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Prezydent Andrzej Duda z małżonką oddali hołd św. Janowi Pawłowi II. Wczoraj minęła 18. rocznica śmierci Papieża Polaka.
Jak podkreślił w poniedziałek szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz, Andrzej Duda w „naturalny sposób dał wyraz swojemu stosunkowi do postaci Jana Pawła II, wyświetlając parę tygodni temu ikonografikę Jana Pawła II na Pałacu Prezydenckim”.
„Dla pana prezydenta jest to – jak myślę (także) dla zdecydowanej większości Polaków – postać wybitna pod względem historycznym, ale też jako przywódca religijny. Temu również da wyraz dzisiejsza wizyta prezydenta w Bazylice św. Piotra przed grobem Jana Pawła II” – dodał prezydencki minister.
PAP




