fot. twitter.com/AndrzejDuda

Prezydent A. Duda wyraził szacunek wobec wypowiedzi ks. kard. Gerharda L. Müllera nt. sytuacji międzynarodowej wokół Polski

Prezydent Andrzej Duda wyraził szacunek wobec wypowiedzi ks. kard. Gerharda L. Müllera na temat sytuacji międzynarodowej wokół Polski. Prefekt senior Kongregacji Nauki Wiary w jednym z wywiadów mówił m.in. o kampanii dechrystianizacji w Europie i Ameryce.

Prefekt senior Kongregacji Nauki Wiary ks. kard. Gerhard L. Müller w rozmowie z agencją Kath.net odniósł się do sytuacji międzynarodowej wokół Polski.

„Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce” – oznajmił ks. kard. Gerhard L. Müller.

Ksiądz kardynał nawiązał także do oskarżeń ze strony niemieckich polityków i mediów, jakoby Polska była na niedemokratycznej ścieżce. Jak mówił, rani to każdego, kto zna ten kraj i jego mieszkańców, a przede wszystkim tych, którzy nie spali na lekcjach historii. Prefekt senior Kongregacji Nauki Wiary stwierdził, że nikt nie chce wiedzieć o cierpieniach i zmaganiach Polaków o wolność i demokrację.

„Nikt nie chce nic wiedzieć, ale chcą ich za to uszczęśliwiać zachodnimi wartościami – aborcją jako prawem kobiet, eutanazją osób chorych i starszych, wczesną seksualizacją i zrównywaniem jakiegokolwiek związku seksualnego z małżeństwem” – zaznaczył prefekt senior Kongregacji Nauki Wiary

Ksiądz kardynał postawił także pytanie, czy Niemcy kiedykolwiek nauczą się traktować Polaków z szacunkiem.

„Jasno, jednoznacznie i w punkt. Przede wszystkim o wartościach. Szacunek” – tymi słowami do wywiadu ks. kardynała Mullera odniósł się prezydent Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj