fot. twitter.com/AndrzejDuda2020

[TYLKO U NAS] A. Kwiatkowski: Jeśli chcemy kontynuować reformy, dzięki którym wszyscy będą dostrzeżeni, powinniśmy głosować na Andrzeja Dudę

Za dwa tygodnie będziemy decydować o tym, jaka będzie Polska. Jeśli chcemy kontynuować tę dobrą zmianę, jeśli chcemy kontynuować reformy, dzięki którym wszyscy są przez polskiego prezydenta i polski rząd dostrzeżeni, powinniśmy zdecydować się i głosować na Andrzeja Dudę. To jest ważne, żeby kontynuować dobrą zmianę i umacniać to wszystko, co udało się zrobić – podkreślał Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W niedzielę, 12 lipca, odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się dwaj kandydaci – ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To oni otrzymali najwięcej głosów w pierwszej turze wyborów i to oni będą dalej walczyć o fotel prezydencki.

– Powinniśmy namawiać innych i mówić o tym, że wzięcie udziału w głosowaniu jest naszym obowiązkiem, jest obowiązkiem obywatelskim, ale jest też bardzo ważne, ponieważ za dwa tygodnie będziemy decydować o tym, jaka będzie Polska, kto będzie w Polsce rządził i jakich w związku z tym zmian możemy się spodziewać. Mówił o tym szeroko prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu. Mówił o tym, że jeśli chcemy kontynuować tę dobrą zmianę, jeśli chcemy kontynuować reformy, dzięki którym wszyscy są przez polskiego prezydenta i polski rząd dostrzeżeni, powinniśmy zdecydować się i głosować na Andrzeja Dudę – podkreślał Adam Kwiatkowski.

Gość „Aktualności dnia” zaznaczył, że prezydent Andrzej Duda w ciągu pięcioletniej kadencji udowodnił swoją wiarygodność i pokazał, że spełnia złożone zobowiązania.

– Prezydent spełnia swoje obietnice. Mówił pięć lat temu, kandydując na prezydenta, że chce odwiedzić w Polsce każdy powiat, że chce być blisko każdego obywatela Polski, że chce się spotykać z Polakami tam, gdzie oni mieszkają i chce z nimi rozmawiać o tym, jak powinna wyglądać Polska, jak przeprowadzać zmiany. (…) Prezydent od razu po wieczorze wyborczym wsiadł do Dudabusa i rozpoczął kolejne spotkania, rozpoczął kolejny dialog z Polakami, bo chce być blisko Polaków tak jak przez całą kadencję – oznajmił sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Prezydencki minister wskazał na programy, które zostały zrealizowane dzięki współpracy polskiego prezydenta z rządem i zwrócił uwagę, że największą wartością dla Andrzeja Dudy jest rodzina.

– Przede wszystkim jest wspierana polska rodzina – są programy jak: „500 plus”, „300 plus”, ale również rozwiązania skierowane do starszych – trzynasta emerytura, w zobowiązaniach prezydenta jest czternasta emerytura. Można te programy wymieniać, ale one właśnie budują rodzinę i wspierają Polaków, wspierają tych, którzy w czasie poprzednich rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego takiego wsparcia nie mieli. Kontrkandydat na urząd prezydenta to wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, który na przykład wspierał podniesienie wieku emerytalnego – zauważył rozmówca Radia Maryja.

Adam Kwiatkowski akcentował, że w drugiej turze musimy zdecydować o tym, jak Polska będzie wyglądała i jakiej Polski chcemy.

– Prezydent Andrzej Duda prosi wszystkich, żeby byli aktywni i pomogli; żeby osób, które pójdą i zagłosują w drugiej turze było jak najwięcej, bo to jest bardzo ważne dla Polski. To jest ważne, żeby kontynuować dobrą zmianę i umacniać to wszystko, co udało się zrobić. Prezydent mówił o sprawach bezpieczeństwa, o tym, że dzisiaj na terenie Polski stacjonują żołnierze armii amerykańskiej, żołnierze Paktu Północnoatlantyckiego; mówił o naszych bardzo dobrych relacjach zagranicznych, czego dowodem była zeszłotygodniowa wizyta w Waszyngtonie. Relacje, które są pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi takie, jakich do tej pory jeszcze nigdy nie było – wskazywał polityk.

Całą rozmowę z Adamem Kwiatkowskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj