XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

W Kielcach trwa XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. W środę targi odwiedził prezydent Andrzej Duda, który wyraził nadzieję, że polski przemysł zbrojeniowy będzie rozwijał się coraz dynamiczniej.

Prezydent odwiedził osobiście stoiska polskich firm prezentujących swoje produkty.

– Cieszę się, że polskie firmy, z którymi miałem okazję się spotkać, zapewniają mnie o tym, że stale realizują rozwój – powiedział Andrzej Duda.

Na targach w Kielcach przyznawana jest nagroda prezydent RP dla produktu najlepiej służącego podniesieniu poziomu bezpieczeństwa polskich żołnierzy. Prezydent liczy, że targi pomogą w podpisaniu nowych kontraktów przez polski przemysł zbrojeniowy.

– Chciałbym, żeby rozwijał się coraz dynamiczniej, żeby polscy inżynierowie pracowali, żebyśmy mieli wyposażenie coraz nowocześniejsze. Żebyśmy mieli wyposażenie w zasadzie w każdym calu na poziomie światowym. Jest tego już dużo i mamy się czym pochwalić – podkreślił prezydent.

Jednym z najważniejszych celów na najbliższe lata według prezydenta jest odnowienie polskiej marynarki wojennej, która pływa bardzo starymi jednostkami.

– Musimy nabyć nowe wyposażenie dla Polskiej marynarki wojennej w tym m.in. także i okręty podwodne. Mam nadzieję, że będziemy to w najbliższym czasie realizować, na przestrzeni najbliższych lat – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent przyznał, że część zamówień będzie realizowana w Polsce. Konieczne będą jednak też zakupy za granicą.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl