fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent A. Duda udaje się z wizytą do Bośni i Hercegowiny

Prezydent Andrzej Duda udaje się dzisiaj z roboczą wizytą do Bośni i Hercegowiny, gdzie spotka się z przedstawicielami władz i polskimi żołnierzami służącymi na Bałkanach.

Będzie to – jak podkreśliło BBN – pierwsza wizyta polskiego prezydenta w Bośni i Hercegowinie, a także pierwsze spotkanie na szczeblu głów obu państw.

Prezydentowi towarzyszą m. in. minister obrony Mariusz Błaszczak, szef BBN Paweł Soloch, szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund Andrzejczak i dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Tomasz Piotrowski.

Po przylocie do Sarajewa delegacja uda się dowództwa Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR. Prezydent weźmie udział w świątecznym spotkaniu z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego unijnej misji EUFOR i przedstawicielami PKW KFOR w Kosowie, wręczy odznaczenia wyróżnionym.

Prezydent Duda złoży wizytę w Prezydium Bośni i Hercegowiny, spotka się też z jego przewodniczącym – Serbem Miloradem Dodikiem i członkiem Prezydium, Bośniakiem Szefikiem Dżaferowiczem.

Będzie to piąte zagraniczne spotkanie prezydenta Dudy z żołnierzami polskich kontyngentów wojskowych. Wcześniej prezydent złożył wizyty w kontyngentach w Kuwejcie, Afganistanie, Rumunii oraz na Łotwie.

PAP/RIRM

drukuj