fot. PAP/Mateusz Marek

A. Bielan: Prezydent A. Duda weźmie udział w debacie TVP w Końskich

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w debacie TVP przed II turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się 6 lipca w miejscowości Końskie – zapowiedział we wtorek Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta. Można mieć obawy, czy Rafał Trzaskowski zgodzi się na debatę – dodał.

W niedzielnych wyborach prezydenckich według danych z 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 30,46 proc. To oznacza, że będą rywalizować w II turze wyborów prezydenckich. [czytaj więcej]

W poniedziałek kontrkandydat urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że dostał zaproszenie na debatę organizowaną wspólnie przez stacje TVN i TVN24 oraz portale onet.pl i WP.pl.

„Ja stawiam sprawę jasno – chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!” – zadeklarował Rafał Trzaskowski.

Natomiast jak donosi portal wPolityce.pl debatę z udziałem prezydenta Dudy i Trzaskowskiego planuje też Telewizja Polska. Według portalu debata miałaby się odbyć 6 lipca w Końskich z udziałem publiczności (woj. świętokrzyskie).

„Prezydent Andrzej Duda będzie w poniedziałek na debacie TVP” – powiedział Bielan w PR24.

Jak dodał, „debata ma odbyć się w miejscowości Końskie”.

Adam Bielan podkreślił, że „telewizja publiczna zaprosiła oba sztaby (Dudy i Trzaskowskiego – PAP) na debatę w poniedziałek”.

„Po nieudanej ostatniej debacie w TVP Trzaskowski narzekał na jakość pytań, więc jestem przekonany, że chętnie odpowie na pytania wyborców” – ocenił.

Zdaniem rzecznika sztabu Andrzeja Dudy „można mieć obawy, czy Trzaskowski zgodzi się na debatę”.

„Trzaskowski może się obawiać pytań wyborców” – dodał.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl