PAP/Łukasz Gągulski

Prezydent RP: Trwanie małżeństw jest bardzo ważne dla polskiego państwa

Trwanie małżeństw jest bardzo ważne dla polskiego państwa; małżeństwo to rozwój; to kolejne pokolenia, które wychodzą z rodziny, które uczestniczą w budowaniu Rzeczypospolitej – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W poniedziałek w Lipnicy Murowanej (woj. małopolskie) prezydent wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, stanowiące nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.

„Bardzo serdecznie gratuluję tych odznaczeń, ale przede wszystkim tego wspaniałego stażu razem” – mówił Andrzej Duda podczas uroczystości.

Dziękował odznaczonym parom za to, że będąc razem przez tyle lat, dają przykład młodym.

„W trudnych czasach, w trudnym świecie, w którym jest tak wiele różnych pokus i pułapek, pokazujecie państwo, że można, a przede wszystkim, że warto być razem, że warto podtrzymywać związek, że warto dmuchać w to domowe ognisko po to, żeby ten żar miłości cały czas w nim był i że warto razem, trzymając za rękę, wędrować przez życie. To jest wspaniały przykład” – mówił prezydent.

„Dlaczego Polska honoruje małżeństwa, które długo były ze sobą? Dlatego, że jest to dla niej ważne. Trwanie małżeństw jest bardzo ważne dla polskiego państwa” – stwierdził Andrzej Duda.

„Dlaczego małżeństwo jest ważne? Bo małżeństwo to rodzina, bo małżeństwo to z założenia rozwój, to dzieci, to wnuki, to prawnuki później. Ale to także – a może przede wszystkim z punktu widzenia Rzeczypospolitej Polskiej – rozwój państwa. To kolejne pokolenia, które wychodzą z rodziny, które uczestniczą w budowaniu Rzeczypospolitej. To jest największa wartość, jaką z punktu widzenia państwa ma rodzina – rozwój i stabilność” – oświadczył prezydent.

Złożył też odznaczonym małżonkom życzenia kolejnych dziesięcioleci razem, w zdrowiu.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1412037098060881923

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl