Pierwsze w Toruniu i Słupsku pogrzeby dzieci utraconych

W Toruniu i Słupsku odbędą się dziś pierwsze pogrzeby dzieci utraconych. W parafii św. Antoniego w Toruniu o godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. Następnie na cmentarzu komunalnym odbędzie się pogrzeb dzieci nienarodzonych, których poronienie stwierdzono w szpitalu wojewódzkim w Toruniu.

Uroczystości pogrzebowe w Słupsku rozpoczną się z kolei o godz. 9.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego, gdzie sprawowana będzie Eucharystia.

Małgorzata Bronka ze Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu mówi, że dla wielu rodziców jest to czas bardzo wyjątkowy – mogą pożegnać się z utraconymi dziećmi.

– Pochowanie dziecka jest bardzo trudnym momentem dla rodziców – czasami niewyobrażalnie trudnym, ale też bardzo ważnym. Jeżeli tego momentu brakuje, to trudno jest potem przeżyć żałobę w sposób spokojny i konstruktywny. To ważne zwłaszcza w przypadku dzieci, które umierają bardzo wcześnie – w pierwszych tygodniach życia, w czasie ciąży, dlatego, że wtedy rodzice nie mają wspomnień fizycznego kontaktu z dzieckiem – tłumaczy Małgorzata Bronka.

W sobotę odbędą się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia w Pile. Tego samego dnia, w Koszalinie odbędzie się dziewiąty już pochówek dzieci utraconych.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj