WSKSIM w hołdzie bł. ks. Jerzemu Popiełuszce

Społeczność akademicka WSKSiM, a także władze uczelni udadzą się dzisiaj do Górska, miejsca uprowadzenia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

O godz. 12.00 przy pomniku – Krzyżu sprawowana będzie uroczysta Eucharystia. Młodzież, a także wykładowcy oddadzą hołd heroicznemu kapłanowi.

Wizyta w Górsku jest coroczną tradycją uczelni – mówi Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny WSKSiM.

– Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej leży tuż przy trasie męczeństwa ks. Jerzego. Do niedawna w Górsku modliła się z nami, podczas naszych eucharystii, mama ks. Jerzego, śp. pani Marianna. W naszej uczelni znajduje się krzyż, w który wkomponowany jest mały krzyżyk wykonany z drewna pochodzący z katafalku, na którym stała trumna ks. Jerzego. Jako społeczność akademicka czujemy więź z błogosławionym, jego opiekę nad nami – zaznaczyła Katarzyna Cegielska.

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko jest symbolem walki o wolność. 19 października 1984 roku w Górsku pod Toruniem został zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Pogrzeb księdza odbył się 3 listopada 1984 roku w Warszawie i zgromadził ogromną liczbę ludzi, stając się manifestacją patriotyzmu. Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany w czerwcu 2010 roku. Obecnie trwa jego proces kanonizacyjny.

RIRM

drukuj