fot. fnp.pl

1 proc. podatku dla Fundacji Nasza Przyszłość

Od 1 stycznia – po raz kolejny każdy z nas, rozliczając się z Urzędem Skarbowym, będzie mógł przeznaczyć 1 proc. swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. W poprzednim roku zdecydowało się na to 12,5 mln osób.


Wypełniając odpowiednią rubrykę w zeznaniu

podatkowym PIT za rok 2015 należy wpisać:

 * numer KRS 0000091141,

 * kwotę 1% podatku.

 


Fundacja Nasza Przyszłość znajduje się wśród organizacji uprawnionych do pozyskania 1 proc. Już po raz drugi będzie starała się o środki z tego tytułu.

W ubiegłym roku wiele osób w urzędach skarbowych spotkało się z odmową przyjęcia deklaracji podatkowej z numerem KRS Fundacji. Akcja – pomimo oporu poprzednich władz państwowych – odniosła jednak sukces.

Środki z 1 proc., jak mówi dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz, zostały przeznaczone na edukację i patriotyczne wychowanie młodzieży.

– Przede wszystkim wspomogły w różny sposób studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Oczywiście najprostsza forma to stypendia dla studentów – i one też były studentom przekazane. Ale również studenci WSKSiM za te środki razem z pracownikami TV Trwam realizowali warsztaty wyjazdowe. Dofinansowany został także teatr studencki, który realizuje sztuki naszych wielkich wieszczów, jak również w tej chwili realizowany jest przez studentów mały zespół filmowy i jego drugi film. Pierwszy nie był wspomagany z tego 1 proc. – wyjaśnia Lidia Kochanowicz.

Aby wspomóc organizację pożytku publicznego wystarczy w odpowiedniej rubryce PIT-u wpisać numer KRS i wyliczoną wcześniej kwotę 1 proc. podatku.

Przypominamy, że termin rozliczenia się z fiskusem mija 30 kwietnia.

RIRM


rozmowy-nied.
 

drukuj