fot. szybkipit.pl

Urzędnicy pomogą w rozliczeniu PIT-u w centrach handlowych

Dziś i jutro w kilkudziesięciu centrach handlowych w naszym kraju będzie można otrzymać pomoc w wypełnieniu i złożeniu PIT-u. Z akcją rozliczeniową wyszło Ministerstwo Finansów.

Od godz. 12.00 do 18.00 pracownicy z urzędów skarbowych będą pełnić dyżur na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w galeriach handlowych. Tam udzielają szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Ponadto rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem jego zeznania czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Urzędnicy pomogą także wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet. Podatnicy otrzymają także potwierdzenie odbioru zeznania.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zabrać ze sobą tylko kilka niezbędnych dokumentów – informuje Paweł Jurek, rzecznik MF.

– Będzie można wszędzie w tych kilkudziesięciu miejscach w Polsce takie zeznanie podatkowe złożyć. Trzeba pamiętać o tym, żeby mieć ze sobą dokumenty, które poświadczają, że w ubiegłym roku otrzymaliśmy wynagrodzenie, czyli PIT- 11, bądź ewentualnie inny tego typu dokument, który otrzymujemy od pracodawców. Co też bardzo ważne, aby móc już tam na miejscu rozliczyć się z tego obowiązku, którym jest roczne zeznanie podatkowe, trzeba także mieć kwotę przychodu, którą wykazaliśmy w ubiegłorocznym PIT, bo właśnie to pozwoli nam wysłać wprost także z centrum handlowego nasze roczne zeznanie podatkowe – mówi rzecznik MF.

Akcja odbędzie się w 67 galeriach handlowych w 55 polskich miastach. Lista lokalizacji jest dostępna na stronie www.szybkiPIT.pl

Termin składania zeznania podatkowego upływa pod koniec kwietnia, jednak nie warto odkładać tej czynności na ostatnią chwilę.

RIRM

drukuj