Putin: jesteśmy gotowi do współpracy z nową administracją USA

Prezydent Władimir Putin zapewnił w czwartek, że Rosja jest gotowa do współpracy z nową administracją USA; ocenił, że ważna jest normalizacja i rozwijanie stosunków dwustronnych, a także wyraził nadzieję na połączenie wysiłków z Ameryką w walce z terroryzmem.

„Współdziałanie Rosji i USA w rozwiązywaniu problemów globalnych i regionalnych odpowiada interesom całego świata. Spoczywa na nas wspólna odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa międzynarodowego” – powiedział Putin w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu.

Jako „nadzwyczaj niebezpieczne” i grożące globalną katastrofą określił próby zburzenia parytetu strategicznego.

O stosunkach z USA Putin mówił w części orędzia dotyczącej polityki zagranicznej po omówieniu relacji Rosji z Chinami, Indiami i Japonią.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl