fot. flickr.com

A. Kwiatkowski o zniesieniu wiz do USA: Dołączamy do grupy sprawdzonych sojuszników

Dołączamy do grupy sprawdzonych sojuszników – powiedział prezydencki minister Adam Kwiatkowski podczas „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam. Od 11 listopada zostanie zniesiony obowiązek posiadania przez Polaków wizy do USA.

Każdy Polak będzie mógł jechać do Stanów Zjednoczonych na 90 dni w celach turystycznych i biznesowych. Polska od lat starała się o przystąpienie do programu bezwizowego.

Minister Adam Kwiatkowski powiedział na antenie TV Trwam, że za tym sukcesem stoi polityka prezydenta Andrzeja Dudy oraz nastawienie do Polski prezydenta USA Donalda Trumpa. Wyrazy wdzięczności należą się także Polonii.

Prezydencki minister zwrócił też uwagę, że za zmniejszaniem liczby odrzucanych wniosków o wizy stoi dobra sytuacja gospodarcza w naszym kraju.

– Ta liczba odmów zmniejszała się dlatego, że coraz mniej naszych rodaków próbowało jechać do Stanów Zjednoczonych, by tam szukać pracy, bo tę pracę mogą znaleźć już tutaj w Polsce. To jest także efekt zmian gospodarczych, jakie od kilku lat w Polsce zachodzą – wskazał minister Adam Kwiatkowski.

Program amerykańskiego rządu Visa Waiver wprawdzie pozwala na podróżowanie obywateli objętych nim krajów bez wiz, jednakże istnieją pewne obostrzenia, które muszą być przestrzegane. Jednym z nich jest rejestracja w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży. Autoryzacja w tym systemie kosztuje 14 dolarów i jest ważna przez okres dwóch lat.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl