fot. twitter.com/spychalski_b

B. Spychalski: Dokonania Macierewicza dla naszej suwerenności są niepodważalne

Dokonania Antoniego Macierewicza dla naszej suwerenności są niepodważalne – podkreślił w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak zaznaczył, prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależało na tym, aby marszałek senior w Sejmie miał nieskazitelną kartę opozycyjną w PRL, a taką ma Macierewicz.

Rzecznik prezydenta w TVN 24 był pytany o Antoniego Macierewicza, którego Andrzej Duda wyznaczył na marszałka seniora Sejmu. Jak wskazał Błażej Spychalski, Macierewicz ma olbrzymie zasługi dla suwerenności naszego państwa.

„W czasie komunizmu bardzo silnie walczył z tym ustrojem totalitarnym i dlatego też pan prezydent podjął decyzję, żeby był marszałkiem seniorem Sejmu” – zaznaczył.

Błażej Spychalski wyjaśnił, że Andrzej Duda przyjął cztery lata temu pewne założenie w kwestii wyboru marszałka seniora. Jak przypomniał, wówczas powołał na to stanowisko Kornela Morawieckiego, aby jego dokonania z czasów opozycyjnych były należycie doceniany przez organy państwa polskiego.

„Dzisiaj, kontynuując tę samą politykę, te same założenia, które były wtedy przyjęte, powołał Antoniego Macierewicza” – wyjaśnił.

„Dokonania Antoniego Macierewicza dla państwa polskiego, dla naszej suwerenności, naszej niepodległości są niepodważalne” – powiedział rzecznik prezydenta.

Na uwagę, że oprócz tych dokonań jest jeszcze 30 lat działalności Macierewicza w III RP, Spychalski odparł, że to normlana polityka i normalne konflikty polityczne.

„Panu prezydentowi ogromnie zależy na tym, żeby marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto ma nieskazitelną kartę opozycyjną” – podkreślił Błażej Spychalski.

Jak zaznaczył, taka kartę – podobnie jak Kornel Morawiecki – ma również Antoni Macierewicz.

Marszałek senior, powołany przez prezydenta spośród najstarszych wiekiem posłów, otwiera pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu. Przeprowadza ślubowanie poselskie, a także wybór marszałka Sejmu, który następnie obejmuje przewodnictwo obrad.

Prezydent pierwsze posiedzenie IX kadencji Sejmu zwołał na 12 listopada.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl