A. Macierewicz

fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Radio Maryja to wielki i najwspanialszy dorobek naszego ostatniego 30-lecia, którego praca nie jest zakończona

Mówię to nie tylko, jako polityk, ale jako Polak: Radio Maryja jest wielkim i najwspanialszym dorobkiem naszego ostatniego 30-lecia, którego praca nie jest zakończona – powiedział Antoni Macierewicz, były szef MON, podczas piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Radio Maryja obchodzi 29. rocznicę powstania. O misji toruńskiej rozgłośni oraz jej znaczeniu na kształtowanie polskiego społeczeństwa mówił Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu IX kadencji.

– Zasługą Radia Maryja jest podniesienie i utrwalenie świadomości patriotycznej, wydobycie z polskiej kultury elementów tworzących naszą tożsamość narodową, patriotyczną i gospodarczą. Przywrócenie kultury i świadomości militarnej Polski to także olbrzymia zasługa tej rozgłośni. To tutaj odbywały się najważniejsze dyskusje związane z obronnością naszego państwa i z zagrożeniem polskiej niepodległości (…). W żadnym innym miejscu nie można było podjąć takich rozmów, tylko na antenie Radia Maryja i TV Trwam – wskazał Antoni Macierewicz.

Zdaniem gościa „Aktualności dnia”, Radio Maryja kształtuje całe pokolenia. Pielęgnuje również tradycyjne wartości oparte na chrześcijaństwie.

– Na tle innych mediów w Polsce widać, że konsekwencja oraz głęboka myśl patriotyczna i katolicka, jaka towarzyszy Radiu Maryja, jest przekazywana z szacunkiem do innych narodów. To katolicyzm jest naszym kierunkiem duchowym. Radio Maryja przeciwstawia się we wszystkich wymiarach postmodernizmowi  – ocenił polityk.

Dla wielu środowisk funkcjonowanie toruńskiej rozgłośni w przestrzeni publicznej jest bardzo niewygodne. Świadczą o tym prowadzone batalie z ojcami redemptorystami tworzącymi to dzieło.

– Przypomnijmy walki o istnienie Radia Maryja, które trwały w latach 90. Walczono z rozgłośnią poprzez narzędzia państwowe, Najwyższą Izbę Kontroli i decyzje Sejmu. Próbowano zablokować istnienie Radia, wykorzystując do tego także niektóre środowiska katolickie. Bój trwał przez cały czas i można powiedzieć, że od samych „narodzin” Radia Maryja po dzień dzisiejszy jest ono atakowane. Cały czas trwa próba jego wyeliminowania i zniszczenia – powiedział marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Poseł zwrócił uwagę, że batalie są jednym z elementów wpisanym w działalność środowisk, które walczą o prawdę i tradycyjne wartości.

– Radio Maryja jest jedynym medium, które przeciwstawia się postmodernizmowi i przekształceniu naszego państwa, naszej narodowości i tożsamości. Rozgłośnia otwarcie sprzeciwia się kontynuacji postmarksistowskiego myślenia i włączeniu nas w jedną strukturę państwową podległą Berlinowi. Ataki na Radio Maryja są tożsame z atakami na naszą cywilizację, kulturę i byt narodowy – ocenił były minister obrony narodowej.

Przeciwnicy Rodziny Radia Maryja głoszą propagandę, że rozgłośnia nie jest potrzebna, a jej zwolenników spycha na margines społeczny.

– To jest walka, to jest spór. Są to koszty ratowania tej wielkiej misji, jaką ojcowie wzięli na swoje barki i tak znakomicie ją realizują. Mówię to nie tylko, jako polityk, ale jako Polak: Radio Maryja jest wielkim i najwspanialszym dorobkiem naszego ostatniego 30-lecia, którego praca nie jest zakończona – wskazał Antoni Macierewicz.

Radio Maryja jest pierwszym interaktywnym radiem, dzięki któremu Polacy mogą swobodnie wypowiadać swoje opinie i przemyślenia na temat bieżących wydarzeń. Gość audycji zauważył, że było to nowością w działalności medialnej, której uczyły się inne stacje.

– Program „Rozmowy niedokończone” był brutalnie atakowany, także przez środowiska międzynarodowe. Działo się tak dlatego, że dla nich było szokiem, iż polska społeczność może mówić i dyskutować otwarcie w mediach. Często były to trudne dyskusje kształtujące nowoczesną, patriotyczną i religijną świadomość narodu polskiego – powiedział marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Antoni Macierewicz ocenił, że toruńska rozgłośnia jest wzorem oraz „głównym punktem odniesienia w codziennym myśleniu” dla Polaków. Polityk złożył także życzenia z okazji obchodzonej 29. rocznicy powstania Radia Maryja.

– Na kolejne lata życzę takiej samej wielkiej pracy jak ta, która została już wykonana, zdolności docierania do wszystkich i kształtowania wszystkich środowisk społecznych, zarówno młodzieży, jak i osób dojrzałych. Życzę także jednoznacznego trwania przy naszych wartościach religijnych, narodowych i patriotycznych budujących niepodległą Polskę – życzył polityk.

Całą rozmowę z udziałem Antoniego Macierewicza z audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl