fot.PAP/Lech Muszyński

Premier w Żaganiu: Bezpieczeństwo ojczyzny i Polaków priorytetem rządu

Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości bezpieczeństwo ojczyzny i Polaków jest kwestią nadrzędną – powiedziała w sobotę premier Beata Szydło. Uczynimy wszystko, by wszyscy obywatele mogli czuć się bezpiecznie – zapewniła.

W Żaganiu trwa uroczyste powitanie żołnierzy amerykańskich przyjeżdżających do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

Szefowa polskiego rządu dziękowała amerykańskim żołnierzom za ich obecność w Polsce i życzyła im udanego pobytu. „

Polacy to gościnny naród, ludzie wielkiego serca; Polska to bezpieczny, dobrze rozwijający się kraj. Cieszymy się, że jesteście dzisiaj razem z nami” – powiedziała.

Premier wskazała, że postanowienia, które zapadły na szczycie NATO w Warszawie stają się faktem. „To jest ta strategia – strategia wzmacniania bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa regionu; myślenia w kategoriach pokoju, budowania pokoju na świecie” – powiedziała.

„To jest ta strategia, którą będziemy realizować w kolejnych miesiącach. Czynimy pierwszy krok. Pierwszy z wielu które jeszcze przed nami” – dodała.

Szefowa rządu podkreśliła, że „dla polskiego rządu, rządu Prawa i Sprawiedliwości bezpieczeństwo ojczyzny, bezpieczeństwo Polaków jest kwestią nadrzędną”.

Uczynimy wszystko, by wszyscy polscy obywatele w swoim domu, w Polsce mogli czuć się bezpiecznie” – zapewniła.

PAP/RIRM/TV Trwam

drukuj