fot. PAP/EPA.

USA: 74 potwierdzone ofiary śmiertelne tornad w Kentucky

74 osoby, w tym 12 dzieci, zginęły w wyniku przejścia tornad przed Kentucky pod koniec ubiegłego tygodnia – poinformował we wtorek gubernator tego stanu, Andy Beshear. Dodał, że ofiar może być znacznie więcej.

Najstarsza z ofiar miała 98 lat, najmłodsza – to dwumiesięczne niemowlę. Osiem ciał nie zostało jeszcze zidentyfikowanych.

„Nadal spodziewam się, że znajdziemy więcej ciał. Jest tak wiele zniszczeń” – powiedział Andy  Beshear, dodając, że zaginionych jest ponad 100 osób.

Najwięcej ofiar jest w hrabstwie Graves, gdzie położona jest 10-tysięczna miejscowość Mayfield, która została zrównana z ziemią przez jedną z trąb powietrznych. Kataklizm zabił tam m.in. co najmniej 8 pracowników miejscowej fabryki świec, choć 94 pracowników udało się uratować.

Władze stanu podały, że do wtorku bez prądu pozostawało jeszcze prawie 25 tys. domostw i firm.

Dziś Kentucky, w tym Mayfield, ma odwiedzić prezydent USA, Joe Biden. Szef państwa zapowiedział, że będzie się starał nie zakłócać prac miejscowych służb.

Kentucky to najciężej dotknięty z ośmiu amerykańskich stanów, przez które w nocy z piątku na sobotę przeszło kilkadziesiąt trąb powietrznych. W wyniku kataklizmu zginęło łącznie blisko 90 osób.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl