fot. twitter.com/lubelskiIPN

Dr Robert Derewenda nowym dyrektorem lubelskiego IPN-u

Lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej doczekał się nowego dyrektora. Prezes IPN-u, dr Karol Nawrocki, powołał na tę funkcję doktora Roberta Derewendę. Nowy dyrektor rozpocznie pracę 9 stycznia.

Do września tego roku dyrektorem oddziału IPN-u w Lublinie był Marcin Krzysztofik, który (choć został odwołany ze stanowiska po 4 latach) z samym IPN-em związany był od ponad 20 lat.

– W końcówce września bieżącego roku powołałem na pełniącego obowiązki dyrektora pana Mateusza Koteckiego. Już na samym początku powiedzieliśmy, że pan Mateusz Kotecki będzie pełnił obowiązki dyrektora do 9 stycznia 2022 roku. Wówczas obiecałem Wam, że do tego czasu wyłonimy nowego dyrektora w lubelskim IPN-ie – mówił dr Karol Nawrocki, prezes IPN-u.

Nowym dyrektorem lubelskiego IPN został dr Robert Derewenda – poinformował prezes IPN-u.

– Przede wszystkim jest człowiekiem stąd, z Lublina. Dodatkowo jest wykładowcą na KUL-u i ma dorobek naukowy. Przez wiele lat był także nauczycielem m.in. historii w szkołach, a więc to bardzo doświadczony dydaktyk w zakresie działań historycznych – powiedział dr Karol Nawrocki.

https://twitter.com/lubelskiIPN/status/1470787987390795781

Dr Robert Derewenda ma także doświadczenie administracyjne w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, co w takiej pracy jest bardzo przydatne – wskazał prezes IPN-u. Nowy dyrektor oddziału IPN w Lublinie postrzega swoją nową funkcję jako misję.

– Chodzi o to, żeby przekazywać wiedzę, kształt historii, to wszystko, o czym wiemy z doświadczenia, abyśmy przekazywali to młodym, aby oni mogli nieść ten dorobek, dziedzictwo narodowe kolejnym pokoleniom. Tak widzę swoje zadanie – podsumował dr Robert Derewenda.

Nowy dyrektor oddziału jest także ekspertem Telewizji Trwam.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl