IPN udostępni szósty pakiet dokumentów z domu gen. Kiszczaka

Instytut Pamięci Narodowej udostępni dziś kolejne dokumenty, znalezione w domu generała Czesława Kiszczaka. Będą to głównie zdjęcia m.in. z obrad Okrągłego Stołu oraz spotkania byłego prezydenta Lecha Wałęsy i generała Czesława Kiszczaka w 1988 r.

Dokumenty, które udostępni IPN, stanowią szóstą partię materiałów zabezpieczonych 16 lutego bieżącego roku w domu wdowy po generale Kiszczaku – mówi rzecznik IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak.

– W archiwum IPN-u będą udostępnione przede wszystkim zdjęcia. Są to zdjęcia z różnych spotkań byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka m.in. z Lechem Wałęsą w ośrodku konferencyjnym w Magdalence. Tego jest właściwie najwięcej, bo to jest, można powiedzieć, kilkaset zdjęć, dokumentujących inne spotkania gen. Kiszczaka z 1988 oraz 1989 roku. To już ostatni, szósty pakiet, który został zabezpieczony w domu Czesława Kiszczaka przez prokuratorów z pionu śledczego IPN, czyli właściwie już wszystkie dokumenty są udostępniane dziennikarzom i historykom na zasadach takich, jak wszystkie inne pozostałe dokumenty znajdujące się w archiwach IPN – powiedziała rzecznik IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak.

Materiały te będą udostępniane dziennikarzom i historykom w postaci kopii elektronicznych w czytelni Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Kłobuckiej 21 w Warszawie.

Pierwszy udostępniony w lutym przez IPN pakiet dokumentów zawierał teczki: osobową i pracy agenta SB „Bolek” oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane „Lech Wałęsa >>Bolek<<”.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl