fot. PAP/Radek Pietruszka

Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Dotychczasowy wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Michał Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę.

„Chciałem bardzo serdecznie podziękować pani minister Beacie Kempie, która zostaje w randze sekretarza stanu i będzie pełniła bardzo ważne funkcje dalej w KPRM. Na to miejsce zdecydowałem się powołać pana Michała Dworczyka, posła ziemi wałbrzyskiej. Pan minister obejmie jutro funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów” – powiedział premier na konferencji prasowej.

Michał Dworczyk podziękował premierowi oraz „ścisłemu kierownictwu politycznemu partii za zaufanie, którym został obdarzony”.

„Ta funkcja to wielki zaszczyt, ale przede wszystkim to jest wyzwanie i zobowiązanie do służby na rzecz Rzeczpospolitej. Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu” – powiedział Michał Dworczyk.

PAP/RIRM

drukuj