fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

M. Dworczyk: Koszt mostu pontonowego i tymczasowej instalacji rurociągów pokryje Warszawa

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że koszty mostu pontonowego i utrzymanie tymczasowej instalacji odprowadzającej ścieki pokryje Warszawa.  

Przeprawa powstanie w związku z awarią kolektora odprowadzającego nieczystości z lewobrzeżnej części stolicy do oczyszczalni „Czajka”.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się dziś posiedzenie sztabu kryzysowego ws. awarii „Czajki”.

Minister Michał Dworczyk powiedział, że most pontonowy zbuduje wojsko. Przekazana zostanie dokumentacja i część elementu rurociągu z 2019 roku. Koszty przedsięwzięcia poniesie miasto. Decyzję tłumaczył szef KPRM.

– W zeszłym roku, tak jak powiedziałem, była to sytuacja wyjątkowa, gdzie rząd po kilku dniach, kiedy miasto nie podejmowało decyzji, na polecenie premiera przygotował szybko plan budowania alternatywnego rurociągu. Ta instalacja została wykonana i sfinansowana z budżetu państwa (…). Dzisiaj mamy do czynienia z inną sytuacją. Szkoda, że po roku od tamtej awarii dochodzi do kolejnej. Według informacji, którą dzisiaj otrzymaliśmy wiemy, że zalecenia, które były przekazywane do MPWiK, nie zostały zrealizowane – zaznaczył Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk zaprosił prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na spotkanie. Do rozmowy miałoby dojść jeszcze dziś około godz. 16.00.

Koszt budowy zapasowego rurociągu w ubiegłym roku wyniósł ponad 50 mln zł. Przeprawa będzie funkcjonować do połowy listopada.

Do kolejnej awarii systemu przesyłowego ścieków do oczyszczalni „Czajka” doszło w minioną sobotę. W efekcie ścieki znów trafiają do Wisły. Fala z nieczystościami dotarła już do Torunia. Służby apelują, aby nie korzystać z wody na odcinku od Warszawy w dół Wisły.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl