fot. PAP/Leszek Szymański

Kolejne rozmowy na temat rekonstrukcji rządu – jeszcze w tym miesiącu

Zjednoczona Prawica będzie kontynuować w tym miesiącu rozmowy na temat rekonstrukcji rządu. Jej głównym celem ma być sprawniejsze zarządzanie.

Wicepremier Jacek Sasin zwrócił uwagę, że w wielu przypadkach decyzje podejmowane są w obrębie nawet kilku ministerstw.

Staramy się tak zaplanować nowy rząd, żeby łańcuchy decyzyjne przebiegały w obrębie jednej organizacji – zaznaczył.

– Rzeczywiście chcielibyśmy skonsolidować rząd, doprowadzić do tego, żeby rząd był mniejszy, ale za to bardziej sprawny, żeby ministerstwa były bardziej homogeniczne, by obejmowały szerszy zakres kompetencji, szczególnie tych zbliżonych do siebie. Część tych pomysłów była już ujawniona, więc nic nowego nie powiem. Chociażby edukacja z nauką to obszar, który nie powinien być rozdzielany. Wiele takich obszarów pewnie można byłoby uzyskać, np. w dziedzinie gospodarki i konsolidacji odpowiedzialności decyzyjnej – to wszystko przed nami – zapowiedział wicepremier.

Jacek Sasin dodał, że na przełomie września i października powinno wszystko się wyjaśnić.

Zjednoczona Prawica będzie rządzić jeszcze przez co najmniej trzy lata. To muszą być lata dobrze wykorzystane; lata, gdzie uporządkujemy resztę spraw w naszym kraju – podkreślił wiceszef rządu. Na stanowisku premiera pozostanie Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl