Rząd ma pomysł na rozwój przemysłu okrętowego

Dziś rząd przedstawi szczegóły planu dotyczącego aktywizacji i rozwoju przemysłu okrętowego w Polsce. Więcej na ten temat na przedpołudniowej konferencji podadzą Paweł Szałamacha – minister finansów, oraz Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Jak informuje „Nasz Dziennik”, rząd chce między innymi zwiększyć liczbę statków budowanych w polskich stoczniach.

Potrzebna jest strategia dla całego przemysłu stoczniowego; prężnie funkcjonujące stocznie i tworzenie nowych miejsc pracy – mówi poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych.

Gospodarka morska i przemysł stoczniowy potrzebuje dzisiaj przede wszystkim stabilizacji. Ten przemysł musi mieć pewność, że nie dojdzie do takich sytuacji, jak za rządów PO, że ze względów politycznych, ze względu na żądania UE polskie stocznie będą zamykane, a ludzie zwalniani. Dzisiaj, jeśli będziemy mieli zapewnienie, że gospodarka morska będzie miała preferencyjne warunki rozwoju, że będą odpowiednie programy, które pozwolą na zabezpieczenia dla naszych przedsiębiorców. To ta gospodarka bardzo szybko się odbuduje i bardzo szybko zacznie przynosić konkretne efekty dla naszej gospodarki – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

Minister Marek Gróbarczyk, obejmując stanowisko szefa resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zapowiadał, że priorytetem resortu będzie odbudowa polskiego przemysłu stoczniowego i żeglugi.


RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl