fot. Monika Bilska

Premier Morawiecki: Audyt zlecony w MON po objęciu resortu przez M. Błaszczaka nie wykazuje niepokojących nieprawidłowości

Audyt zlecony w Ministerstwie Obrony Narodowej po objęciu resortu przez Mariusza Błaszczaka nie wykazuje niepokojących nieprawidłowości – zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu pozytywnie ocenił też współpracę z obecnym ministrem obrony narodowej.

Prezes Rady Ministrów był pytany na konferencji prasowej, kiedy można się spodziewać wyników audytu dot. okresu, gdy szefem MON był Antoni Macierewicz. Odpowiadając premier podkreślił, że każdy nowy szef instytucji ma prawo – jest to jak najbardziej normalne – dokonać czegoś, co się nazywa bilansem otwarcia.

– Minister Błaszczak robi to w sposób bardzo dokładny i skrupulatny. Według mojej najlepszej wiedzy nie ma jakichś istotnych nieprawidłowości, ani ogólnie jakichś nieprawidłowości, które wzbudzałyby niepokój, dlatego też nie ma co raportować. Ale minister oczywiście w stosownym czasie przedstawi wnioski takie, jakie uzna za stosowne. Natomiast bardzo się cieszę – chcę to podkreślić – z takiej dobrej, bliskiej współpracy z ministrem Błaszczakiem. Materia, której się podjął, jest niezwykle ambitna i bardzo skomplikowana – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Minister Mariusz Błaszczak, który zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku ministra obrony w styczniu br., zlecił audyt zakupów, zamówień i wydatków w resorcie. W czerwcu posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy przebywali w siedzibie MON w ramach interwencji poselskiej, powiedzieli, że uzyskali informację, że audyt jest prowadzony.

Dokument po ukończeniu ma zostać udostępniony Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

RIRM

drukuj