Etiopia: 18 ludzi zginęło w katastrofie wojskowego śmigłowca

W katastrofie wojskowego śmigłowca, który rozbił się w czwartek w regionie Oromia na południe od stolicy Etiopii, Addis Abeby, zginęło 18 osób, czyli wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie – poinformowała agencja Fana.

Ofiary to 15 członków etiopskich sił wojskowych, dwoje dzieci i jeszcze jedna osoba cywilna.

Śmigłowiec leciał z położonego na wschodzie kraju miasta Dire Dawa do bazy powietrznej w Bishoftu, 40 km od Addis Abeby.

Rozpoczęto dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy – podał na Facebooku wysoki rangą przedstawiciel władz regionu, Addisu Arega.

W 2013 roku etiopski wojskowy samolot transportowy rozbił się podczas lądowania na lotnisku w Mogadiszu w Somalii; zginęło czterech z sześciu członków załogi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl