M. Błaszczak: Polska nie musi przyjmować imigrantów ekonomicznych

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak podpisał dokument stanowiący odpowiedź na zarzuty Komisji Europejskiej dotyczące relokacji uchodźców.

 Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał, że pismo zawiera argumenty za tym, że Polska nie musi przyjmować imigrantów ekonomicznych z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Argumentacja jest oparta o zasadę bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo jest polityką narodową, a nie polityką wspólnotową. O tym, zdaje się, nie pamiętali politycy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przypomnę, że to rząd koalicji PO-PSL we wrześniu 2015 roku zdecydował o przyjęciu do Polski tysięcy muzułmańskich imigrantów, łamiąc solidarność Grupy Wyszehradzkiej, narażając polskie państwo na zagrożenie. Na zagrożenie, z jakim mamy dzisiaj do czynienia chociażby we Włoszech czy w Grecji, bo te państwa dotkliwie odczuwają kryzys migracyjny – podkreślił Mariusz Błaszczak.

TV Trwam  News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl