fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier do wojewodów: Ważne, by działać sprawnie

Działania należy realizować sprawnie, ważna są m.in. kwestie administracyjne, bo decyzje przekładają się na realną pomoc obywatelom – wskazał we wtorek premier Mateusz Morawiecki na wstępie spotkania z wojewodami.

„Bardzo cieszę się, że możemy zobaczyć się w takim gronie. (…) Liczymy na wasze wsparcie w wielu obszarach; po pierwsze, to są wszystkie czynności od strony administracyjnej, proceduralnej, które przynależą kompetencyjnie do wojewodów. Jest niezwykle ważne, by działać, wykonywać je szybko, bez zbędnej zwłoki” – wskazał premier podczas spotkania z wojewodami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dodał, że stare polskie przysłowie mówiące, że „kto szybko daje, ten dwa razy daje”, sprawdza się np. w kontekście klęsk żywiołowych i udzielanej pomocy.

„Żmudna, codzienna, regularna, systematyczna, systemowa praca to nie była nasza na przestrzeni wieków silna strona. Chciałbym, żeby to się zmieniło, żebyśmy potrafili odpowiadać na wyzwania związane np. z sektorem rolniczym” – powiedział szef rządu.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj