[TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Polska stanęła na wysokości zadania, podejmując trud zablokowania Timmermansa

Polska – mówię tutaj o premierze Morawieckim – stanęła na wysokości zadania. My podjęliśmy ten trud zablokowania Timmermansa – powiedział we czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS Dominik Tarczyński.

Dominik Tarczyński wyraził ogromne zadowolenie z odsunięcia kandydatury Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej.

– To jest zdecydowany sukces, dlatego, że jeśli chodzi o Timmermansa, to nie była to osoba, która atakowała tylko Polskę. Timmermans atakował państwa Wyszehradu oraz inne. Dlatego też Włosi dołączyli do nas. Polska – mówię tutaj o premierze Morawieckim – stanęła na wysokości zadania. My podjęliśmy ten trud zablokowania Timmermansa – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Jak podkreślił Dominik Tarczyński, stanowisko szefa Komisji Europejskiej jest bardzo potężną władzą, której Frans Timmermans nie otrzyma.

– I to jest bardzo istotne, dlatego że nawet jeżeli będzie wiceprzewodniczącym, to jego zakres kompetencji, to portfolio, o którym się mówi, będzie bardzo ograniczone. Ale też nie będzie mógł sobie teraz pozwalać, aby atakować inne państwa, bo wszyscy zobaczyli w całej Unii Europejskiej, czym kończy się atakowanie Polski. Kończy się tym, że te stanowiska mogą być zablokowane, a czasami kariera polityczna zakończona. I tak się stało w przypadku Timmermansa – dodał.

Szefem Komisji Europejskiej ma zostać Niemka Ursula von der Leyen, która poparła politykę imigracyjną Angeli Merkel. Europoseł Tarczyński zauważył jednak, że należy podkreślić tzw. niepoliczalne elementy polityczne kandydatki na szefa KE.

– Pani Ursula ma siedmioro dzieci. Jest osobą bardzo prorodzinną. Jest osobą, która nie tylko mówiła sceptycznie o Rosji, ale bardzo Rosję krytykowała, co w Niemczech nie zdarza się zbyt często. Co więcej, jest za wyrównaniem opłat na NATO, czyli do 2 proc. PKB – to też jest niespotykane w Niemczech – powiedział gość Radia Maryja.

Dominik Tarczyński poinformował również, że była premier Beata Szydło, która osiągnęła bardzo dobry wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jest kandydatką na szefową komisji ds. zatrudnienia w PE.

– Poparcie dla pani premier – ponad pół miliona głosów. Fenomenalny wynik, najlepszy wynik ze wszystkich kandydujących w Europie do Parlamentu Europejskiego – podkreślił.

Całość rozmowy z posłem Dominikiem Tarczyńskim w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj]. 

RIRM

drukuj