fot. https://twitter.com/Wojciechowski90

Lublin: Poszukiwany sprawca zniszczeń na budynku, gdzie mieści się biuro poselskie PiS

Policja szuka sprawcy zniszczeń na drzwiach wejściowych i elewacji budynku przy ul Królewskiej w Lublinie, w którym m.in. mieści się biuro poselskie PiS.  

Zgłoszenie, że ktoś sprayem pomazał elewację i drzwi budynku przy ul. Królewskiej policja otrzymała dziś rano.

„Policjanci dokonali oględzin na miejscu, zabezpieczono ślady, a także nagania kamer monitoringu. Ustalamy sprawcę tego czynu” – powiedział PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie Kamil Gołębiowski.

O dewastacji drzwi do biura poselskiego poinformował na portalu społecznościowym radny sejmiku województwa lubelskiego Marek Wojciechowski z PiS.

„Wczoraj w nocy doszło do fizycznego ataku na biura poselskie PiS w Lublinie. Na drzwiach wejściowych widać spray, jajka i pomidory. Zobaczcie szanowni oponenci polityczni do czego prowadzi Wasza nienawiść wobec naszej formacji” – napisał Wojciechowski.

Na opublikowanym przez radnego zdjęciu widać, że na drzwiach wejściowych do budynku wymalowano czarnym sprayem osiem gwiazdek w dwóch rzędach, a na elewacji budynku obok drzwi – czerwonym sprayem – napis „zdrajcy”. Drzwi zostały też najprawdopodobniej obrzucone jajkami i pomidorami.

W budynku przy ul. Królewskiej oprócz biura PiS mieszczą się również biura innych instytucji i firm.

PAP

drukuj