fot. pixabay.com

Dolnośląskie: Policja zlikwidowała plantację konopi indyjskich i zabezpieczyła 27 kg marihuany

73 krzewy oraz 27 kg marihuany przejęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze (Dolnośląskie), którzy zlikwidowali plantację konopi indyjskich znajdującą się w zabudowaniach gospodarczych w Bolkowie.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Jaworze asp. szt. Ewa Kluczyńska, policja zatrzymała w tej sprawie dwóch mężczyzn: 26-latka oraz 20-latka. Podejrzani zostali zatrzymani na posesji, w której zabudowaniach gospodarczych znajdowała się plantacja konopi indyjskich.

„Plantacja marihuany zorganizowana była w jednym z wynajętych przez wspólników budynków gospodarczych, w pomieszczeniach przystosowanych do tego procederu. Kryminalni znaleźli tam 73 krzewy konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz ponad 27 kilogramów marihuany” – powiedział policjantka.

Mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Kamiennej Górze zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości konopi indyjskich. Podejrzani, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl