Dolnośląskie: Policja zlikwidowała plantację konopi indyjskich; było tam niemal 2 tys. krzewów

Plantację konopi indyjskich, na której rosło 1,7 tys. krzewów zlikwidowali dolnośląscy policjanci na terenie powiatu lwóweckiego. Z tych roślin można było uzyskać około 37 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 1,3 mln zł.

Jak przekazał dzisiaj PAP rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, plantacja konopi indyjskich była w domu jednorodzinnym w miejscowości położonej niedaleko Lwówka Śląskiego. Konopie był uprawianie w pokoju oraz w piwnicy.

„Łącznie policjanci zabezpieczyli 1680 krzewów konopi o różnej fazie rozwoju. Rośliny były nawożone specjalnymi środkami chemicznymi, które miały wspomóc ich uprawę, a których na terenie posesji było bardzo dużo” – powiedział Paweł Petrykowski.

Według policji z plantacji można było uzyskać około 37 kg marihuany o wartości blisko 1,3 mln zł. W sprawie zatrzymano 37-letniego mężczyznę. Prokuratura postawiła mu zarzuty produkcji narkotyków oraz kradzieży. Okazało się bowiem, że do domu, w którym miał plantację nielegalnie podłączył prąd. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj