fot. CBŚP

Dolnośląskie: Policjanci przejęli 59 krzewów konopi i 2,3 tys. porcji narkotyków

Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli blisko 2,3 tys. porcji handlowych różnych narkotyków i przejęli 59 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymano cztery osoby, które odpowiedzą przed sądem za produkcję, posiadanie i handel narkotykami – podała policja.

Oficer prasowy dolnośląskiej policji aspirant szt. Monika Kaleta poinformowała, że dolnośląscy policjanci w ostatnich kilku dniach w różnych miejscowościach przeprowadzili skuteczne działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

„W Wałbrzychu w jednym z mieszkań ujawnili sporą ilość doniczek z 53 krzewami konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. W pomieszczeniu ukryte były również środki odurzające w postaci marihuany, z których można było wykonać ponad 50 porcji handlowych tych narkotyków. Zatrzymano 31-letniego lokatora mieszkania” – powiedziała policjantka.

Wrocławscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę w mieszkaniu, w którym znaleziono narkotyki i wiele przedmiotów wykorzystywanych do produkowania oraz późniejszego handlu środkami psychoaktywnymi. Były to m.in. szklane lufki, waga elektroniczna, kilkaset nowych nieużywanych woreczków strunowych do pakowania towaru przeznaczonego na sprzedaż.

„Mężczyzna korzystał z nich chwilę przed przyjściem mundurowych do jego domu. Na łyżce stołowej w jednym z pokoi znajdowały się resztki świeżo przetworzonej substancji. Zdążył on bowiem tego dnia wyprodukować już nową, którą właśnie porcjował. Łącznie w mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 30 porcji handlowych białego proszku, który po zbadaniu okazał się metamfetaminą, a także 500 porcji suszu roślinnego. Mężczyzna został zatrzymany” – powiedziała policjantka.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę krzaków konopi, posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz o ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Podczas sprawdzania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli 6 krzewów ziela konopi w różnym stadium rozwoju, marihuanę, amfetaminę oraz ecstasy.

Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać ponad 1500 porcji handlowych tych narkotyków. Policjanci ustalili dodatkowo, że 25-latek również handlował środkami odurzającymi i z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Jeleniogórzanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W Nowej Rudzie policjanci zatrzymali 26-letnią kobietę, która w mieszkaniu posiadała amfetaminę. Z zabezpieczonej ilości zakazanych środków można było przygotować około 220 porcji handlowych. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

„Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za popełnione czyny przed sądem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności, jeśli zgromadzony materiał dowodowy w sprawie wykaże, że osoby te zajmowały się też handlem narkotykami” – powiedziała policjantka.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl