Długi weekend. Na drogach będzie o połowę policjantów więcej

Na co dzień do służby wychodzi min. 4 tys. policjantów z drogówki, w trakcie działań wzmożonych, np. podczas wyjazdów na długi weekend, wychodzi ich co najmniej o połowę więcej – zapowiedział w środę mł. insp. Armand Konieczny z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Armand Konieczny, naczelnik Wydziału Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, zaznaczył, że na ten czas policja stara się „zmobilizować maksymalne siły i środki” oraz wyznaczyć policjantom zadania, które pomogą kierowcom bezpiecznie dotrzeć do celu.

„Wystawimy więcej patroli, będziemy kontrolować uczestników ruchu drogowego w sposób wzmożony, będziemy też sprawdzać ich trzeźwość” – podkreślił Konieczny i dodał, że działania policji będą miały przede wszystkim charakter prewencyjny.

Policjanci będą się starali rozładowywać korki, jednocześnie pilnując, żeby kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości. Będą też sprawdzać, czy wszyscy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, i czy dzieci podróżują w specjalnych fotelikach. Niesprawne samochody będą eliminowane z ruchu.

„Standardowo każdego dnia do służby wychodzi min. 4 tys. policjantów ruchu drogowego, natomiast w trakcie działań wzmożonych staramy się, żeby tych policjantów było co najmniej o połowę więcej” – zaznaczył Konieczny.

Policja apeluje również do kierowców o sprawdzenie stanu technicznego samochodu, ustawienie świateł i wyposażenia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl