fot. PAP/Paweł Supernak

Zielona Góra: Policja zatrzymała poszukiwanego trzema listami gończymi

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi do odbycia kary dziewięciu lat więzienia. Dziś rano 36-latek został odwieziony do zakładu karnego – poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

„Mimo ciążących na nim wyroków kierował motocyklem mimo posiadanego zakazu i prawdopodobnie znajdował się pod działaniem narkotyków. Teraz jego pobyt za kratkami może się przedłużyć” – powiedziała Barska.

Dodała, że 36-latek ma do odbycia trzy wyroki pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniami oraz przemyt narkotyków. Dodatkowo usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a po otrzymaniu wyników badań krwi usłyszy również zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków.

W nocy z piątku na sobotę policja otrzymała zgłoszenie o mężczyznach na motocyklu, którzy jeździli się po osiedlowych parkingach, zaglądali do samochodów i łapali za klamki aut. Komunikat z ich opisem trafił do wszystkich patroli w mieście.

W sobotę około godziny 14.00 kryminalni patrolujący miasto zauważyli dwóch mężczyzn jadących na motocyklu, zablokowali im drogę radiowozem i zatrzymali.

Kierującym okazał się poszukiwany trzema listami gończymi 36-latek. Drugi z mężczyzn to również dobrze znany policjantom zielonogórzanin. Za niestosowanie się do obowiązujących w czasie pandemii przepisów dot. poruszania się w miejscach publicznych został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Barska dodała, że zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około stu osób zaginionych i 350 poszukiwanych w sprawach kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl