Stracone etaty w policji

Komendy policji mogłyby przyjąć prawie 4,5 tys. ludzi do pracy. Zamiast tego pieniądze wydają na załatanie budżetu – podaje jeden z dzienników.

Każdego roku kwoty sięgające nawet 200 mln zł., zamiast na nowych funkcjonariuszy, idą na papier do drukarek, paliwo do samochodów czy nagrody.

Przewodniczący „Solidarności” policjantów w Wielkopolsce Andrzej Szary mówi, że mamy do czynienia ze zjawiskiem patologicznym.

Ono jest wprowadzane celowo przez polityków, którzy wiedzą, że brakuje środków finansowych. W związku z tym Komendant Główny Policji musi sztucznie utrzymywać wakaty po to, aby policja w drugiej części roku mogła spokojnie funkcjonować. Wielokrotnie zgłaszaliśmy wnioski, aby wprowadzić zakaz przesuwania środków osobowych na rzeczowe, jednakże ani politycy, ani nikt z kierownictwa komendy głównej policji, żaden z decydentów nie mają odwagi podjąć takiej decyzji – dodaje Andrzej Szary.

Tymczasem policji przydałyby się dodatkowe siły. Analizy wskazują, że liczba niektórych przestępstw wzrosła. Problemem są chociażby przestępstwa gospodarcze czy oszustwa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl