Krzyż powróci do radomskiej komendy policji

Po medialnej burzy i sprzeciwie policjantów, ikona Michała Archanioła oraz krzyż – usunięte z radomskiej komendy policji – z powrotem trafią do świetlicy.

Szef radomskiej policji Karol Szwalbe nakazał zdjęcie krzyża w swoim gabinecie oraz świetlicy. Miał on także namawiać policjantów, by ci nie uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę.

W odpowiedzi, policjanci domagali się odwołania Szwalbe ze stanowiska. Szef radomskiej policji po powrocie z urlopu tłumaczył się przed swoim przełożonym.

Rzecznik prasowy mazowieckiej policji informowała, że policja ma ograniczone pole działania co do wyciągnięcia konsekwencji ws. obrazy uczuć religijnych, dlatego też sprawa może trafić do prokuratury.

Takich przeszkód nie widzi jednak poseł ziemi radomskiej Marzena Wróbel z Solidarnej Polski. Dodaje ona, że komendant wojewódzki ma wszystkie narzędzia, by tę sprawę zbadać.

– Policja będzie kluczyć, ponieważ ze wcześniejszych informacji medialnych wynikało, że komendant wojewódzki policji rozważa przekazanie tej sprawy do prokuratury. Zupełnie nie rozumiem czemu miałoby to służyć, bo w mojej ocenie pan komendant wojewódzki ma wszystkie narzędzia, by samodzielnie tę kwestię zbadać i wyciągnąć wnioski. To jest próba ucieczki od decyzji – powiedziała poseł Marzena Wróbel.

Poseł zaznacza, że przywrócenie krzyża – to wynik społecznego oburzenia. Wielką rolę odegrali sami policjanci, którzy stanęli w obronie symbolu naszej wiary, a także państwa polskiego – podkreśliła poseł Marzena Wróbel.

– Dobrze się stało, że krzyż wróci na swoje miejsce. Natomiast interesuje mnie także to, czy krzyż wróci na jeden z komisariatów, z którego został usunięty. Myślę, że zmiana decyzji wynika z informacji medialnych i z reakcji na te informacje, z oburzenia wielu osób – głównie policjantów, ale także całej opinii publicznej, która nie godziła się na ściąganie krzyża, który jest symbolem naszej wiary oraz również symbolem państwa polskiego – dodała poseł Marzena Wróbel.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl