Pożar i wybuch w budynku w Puławach – jedna osoba nie żyje

Jedna osoba poniosła śmierć, a jedna została ranna w wyniku pożaru i wybuchu, do którego doszło w piątek w parterowym budynku w Puławach (Lubelskie) – poinformowała policja.

– Policjanci ustalają tożsamość ofiar i okoliczności zdarzenia – powiedziała Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Lublinie.

Do wybuchu doszło w jednym z parterowych budynków przy ul. Zarzecze. W budynku tym były dwa pomieszczenia.

Na miejsce wezwano straż pożarną.

– Nie wiadomo jeszcze, co było źródłem wybuchu, ale zniszczenia wskazują, że do tego wybuchu rzeczywiście doszło. Wcześniej był tam pożar – powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Puławach Krzysztof Morawski.

Wewnątrz budynku znaleziono ciało jednej osoby. Inna osoba, która była na zewnątrz, została ciężko ranna – z poparzeniami ciała przetransportowano ją śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Budynek, w którym doszło do wybuchu, znajduje się w rejonie domów jednorodzinnych. Nie było konieczności ewakuacji ich mieszkańców.

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl